Najnowsze komentarze
Kolega dobrze mówi kradnie dla pie...
ziomeczku ja mam 15 lat i opier.do...
ZABIC ???????????? Ludzie jestesci...
Właśnie na tym polega problem, że ...
Jak powszechnie wiadomo nasze sądy...
Więcej komentarzy
Ulubieni blogerzy
<brak ulubionych blogerów>
Moje miejsca
<brak wpisów>
Moje linki
<brak wpisów>

31.05.2009 08:44

Dlaczego złodzieje kradną ?

Zawsze się zastanawiałem dlaczego złodzieje kradną ... Na jedzenie? leki? alkohol? dziewczyny? Być może, ale według mnie kradną bo ŻYJĄ.
Wyobraźmy sobie prosty świat, z prostymi zasadami: za kradzież grozi śmierć, za pomoc w kradzieży, współudział, ukrywanie również grozi śmierć. Co więcej skazany jest zabijany w relatywnie krótkim czasie po prawomocnym wyroku, np. w ciągu 24 godzin. Może się wydawać, że kara jest niewspółmiernie wysoka w porównaniu do winy, ale mi się wydaje, że wszystko jest OK - każdy ma równe szanse, bo trudno nie zrozumieć takich zasad :). JAK żyłoby się w takim świecie ? Zakładam, że profesjonalnych złodziei by nie było, ponieważ każdy złodziej bywa conajmniej raz łapany (tak sądzę) w dość młodym wieku kiedy dopiero uczy się fachu, zatem nie bardzo miałby czas na rozwinięcie "skrzydeł". Zdarzaliby się pewnie przypadkowi złodzieje, którzy przez większy lub mniejszy przypadek, coś by zarąbali (np. Snickers) lub nieupilnowane kilku/kilkunastoletnie dzieci (które jednak trudno odróżnić od potencjalnych przyszłych złodziei). Oczywiście takich złodziei trochę szkoda byłoby skazywać, ale z powodu zasady nr 2, wskazywani i skazywani pewnie by byli. Prawda, jest również, chyba taka, że gdyby już dochodziło do kradzieży PRO, to prawdopodobnie byłyby one dużo brutalniejsze - eliminowani byliby wszyscy potencjalni świadkowie (pozostawieni przy życiu świadkowie MUSIELIBY zeznawać). Aha, no i nie wiem, jak drastycznie spadłaby w Polsce liczba Internautów. Poza tym na pewno żyłoby się lepiej ;).
Komentarze : 7
2014-02-08 17:09:43 pacal

Kolega dobrze mówi kradnie dla pieniedzy baranie! A ze ty oferma jestes i nawet nie masz pojecia jak sie do roboty zabrac to piszesz co piszesz a skoro otym piszesz to pewnie chcial bys sprubowac:) sory nie dla psa kielbasa:) w tym fachu musisz miec glowe na odpowiednim miejscu! Inaczej siedzisz! Nikt glupi daleko nie zajdzie:) ja ide od 17 lat i bede szedl tak długo jak nogi pozwolom:D pozdrawiam chlopakow!

2012-05-11 13:38:13 ziomeczek

ziomeczku ja mam 15 lat i opier.doliłem z 6 sklepów 2 samochody a w tym sklep z kturego wyniosłem 6 klocków gotówki i dostałem ukarany karąnałożenia kuratora . od tamtej pory niedaje sie złapać bo ucze sie na błędach i według mnie jak sie raz zacznie to wchodzi w naług a sie kradnie dla pieniędzy przede wszystkim

2011-06-14 11:44:49 madziks

ZABIC ???????????? Ludzie jestescie nienormalni. Nikt nie kradnie bez przyczyny- takiej osobie nalezy pomoc np. terapia. Zabic ? Kazdy robi cos zlego w zyciu. To kazdego powinno sie zabic. Gratuluje myslenia!!!!!!!!!!!!!! Bardzo inteligentne !

2009-06-01 21:01:13 aNTy

Właśnie na tym polega problem, że obecnie jest za dużo spraw w sądach i sądy nie mają czasu na ich dokładne zbadanie, a jedynie przerzucają papiery. Jeśli chodzi o ojca, to nie rozumiem dlaczego akceptujemy kradzieże ? Przecież kradnąc chleb nie wykarmi rodziny, być może przez jeden/pół dnia, natomiast z powodu przyzwolenia zacznie kolejno kraść coraz bardziej cenne rzeczy, a jak podp... ci rower/motor/auto, to już będzie za późno i będziesz się zastanawiać jak do tego doszło. W Polsce z głodu nikt nie umiera, bo jest mnóstwo instytucji charytatywnych, więc kradzież jest jedynie łatwiejszym sposobem na zaspokojenie potrzeb, zatem DO PIACHU.

2009-06-01 17:50:24 Żmija

Jak powszechnie wiadomo nasze sądy nie są nieomylne. Procesy ciągną się długimi latami i pozostawiają wiele do życzenia. Co jeśli po prawomocnym wyroku, np. w ciągu 24 godzin jak to napisałeś ktoś zostanie niewinnie skazany a ceną jaką przyjdzie mu za to zapłacić będzie śmierć?

2009-05-31 16:17:06 juno

Myśl dobra, ale nie idealna moim zdaniem.
Ot taki przykład.
Co ma zrobić ojciec, jeśli nie ma pieniędzy na wykarmienie rodziny? Za podebranie chleba też trzeba by go zabić?

2009-05-31 12:31:44 olihp

filozof normalnie

  • Dodaj komentarz

Tagi

kasjer (1), myśli niespokojne (1), NIE (1), NIEE (1), NIEEE (1), wesoły policjant (1)

Archiwum

Kategorie